Kategorie


Archiwum


  • Z roku na rok gry są coraz bardziej wymyślne, aby zadowolić całe masy graczy. Rosną wymagania sprzętowe i trudność gry. Jednak są gry, których nikt nigdy nie zapomni i są one o wiele od wielu tytułów, które teraz wyszły. Chyba większość młodych ludzi lubi czasem odprężyć się przed komputerem lub konsolą grając w swoje ulubione gry. Warto zainteresować się jaki typ gier najbardziej nam odpowiada, bo to ułatwia wyszukiwanie podobnych tytułów na sklepowych półkach.

Reklama

Counter-Strike

41Ten mod Half-life’a zdobył chyba najwięcej fanów na świecie. Gdy jeszcze kafejki internetowe były bardzo popularne wszyscy w to grali. Granie ze znajomymi przez sieć jest wspaniała rozrywką. W grze można wcielić się w postać terrorysty lub antyterrorysty. Rozgrywka trwa w zależności od długości ustawionego czasu w turze. Po każdej zakończonej turze odbywał się respawn i zakup broni, granatów, kamizelki lub amunicji. Gra ta nadal jest niezwykle popularna. Odbywają się różnego rodzaje turnieje w nią. Podczas gry mamy określone zadanie żeby wygrać, terroryści nie mogą pozwolić, żeby AT odbili zakładników lub wysadzić w powietrze wyznaczony obszar. Natomiast AT muszą odbić zakładników lub przeszkodzić w wysadzeniu obszaru. Również wygrać można przez wyeliminowanie całej drużyny. Map jest mnóstwo, a każdy sam może zrobić swoja mapę, dzięki programowi, który jest całkowicie darmowy. Mimo prostoty gra jest naprawdę świetna i dostarcza wiele emocji. W tej grze posiadanie dobrej broni to jedno, ale trzeba umieć ją wykorzystać. Wielu graczy gra w to od bardzo dawna i ma umiejętności powalające. Niestety niektórzy wolą grać niż wyjść gdzieś w piątkowy wieczór.

4W Polsce zamiast nazwy Duck hunt zazwyczaj używało się określenia kaczki lub też polowanie. Aby móc komfortowo zagrać w tę produkcję należało posiadać pistolet który zazwyczaj był dołączany do zestawu NES’a czy też Pegasusa. Kontroler ów działał na zasadzie światła emitowanego przez nasz telewizor dzięki czemu fizyczne celowanie w daną cześć ekranu było odczytywane przez grę w przyzwoity sposób. Oczywiście trudno tutaj mówić o idealnej precyzji gdyż polegało to bardziej na celowaniu w dany sektor ekranu jednak spokojnie dawało to radę. Duck Hunt stawiało nas w roli myśliwego który wraz ze swoim wiernym czworonogiem poluje na kaczki. Oprawa gry była dość ładna i ciesząca oko. Sama rozgrywka dostarczała wielu emocji gdyż wraz z kolejnymi poziomami ilość jak i szybkość kaczek wzrastała wymuszając na nas opanowanie i szybkie działanie. Sam pies również miał spory wpływ na popularność tejże produkcji gdyż po każdym chybieniu wyśmiewał nas w dość irytujący ale na swój sposób sympatyczny sposób.

Oryginalny tytuł to Kunio-Kun’s Soccer League jednak w Europie wydana została jako Gola 3 i to pod tą nazwą jest rozpoznawalna do dziś. Produkcja ta jest grą piłkarską która która traktuje ten sport z przymrużeniem oka. Twórcy nie stawiali na realizm i piłkarskie emocje a na humor i dobrą zabawę która nie składnia do zaciętej rywalizacji a do ogromnych pod względem ilości wybuchów śmiechu. Cała oprawa graficzna jak na Japonię przystała jest w mocno mangowym stylu. Zawodnicy wyglądają zabawnie niektórzy wręcz od razu stają się naszymi ulubieńcami. Do naszej dyspozycji jest liga, pojedynczy mecz oraz rzuty karne. Do dyspozycji są rożne poziomy trudności dzięki czemu każdy może spróbować swych sił w tejże grze. Do naszej dyspozycji oddano również możliwość zmiany ustawienia naszej drużyny. Bardzo ważnym elementem tejże produkcji są zmienne warunki pogodowe. Możemy grać w słońcu, podczas deszczu narażając naszych piłkarzy na porażenie piorunem oraz grę po pas w błocie. Rzuty karne bardziej przypominają te znane fanom hokeja gdyż nie strzela się z miejsca a biegnie się z piłką na bramkarza.