Kategorie


Archiwum


  • Z roku na rok gry są coraz bardziej wymyślne, aby zadowolić całe masy graczy. Rosną wymagania sprzętowe i trudność gry. Jednak są gry, których nikt nigdy nie zapomni i są one o wiele od wielu tytułów, które teraz wyszły. Chyba większość młodych ludzi lubi czasem odprężyć się przed komputerem lub konsolą grając w swoje ulubione gry. Warto zainteresować się jaki typ gier najbardziej nam odpowiada, bo to ułatwia wyszukiwanie podobnych tytułów na sklepowych półkach.

Reklama

5Adventures Island to seria gier stworzona przez Hudson Soft. Trzecia cześć wyspy przygód była wyraźnie inspirowana produkcją o perypetiach hydraulika o znanym na całym świecie imieniu Mario. Dzieło to jest prostą platoformówką do której dodano kilka elementów zręcznościowych takich jak np. jazda na deskorolce. Nasz bohater ma do dyspozycji kilka rodzajów broni które zbieramy i możemy wybrać przed każdą planszą. Bardzo ważnym elementem gry są dinozaury. Nasz bohater potrafi poruszać się na tych mały i słodkich stworzeniach wykorzystując ich różne talenty i zdolności do efektywniejszego i efektowniejszego pokonywania poziomów. Co trzy etapy przyjdzie nam się zmierzyć z bossem którego pokonanie wymaga odpowiedniego sposobu. Oprawa graficzna do dziś robi wrażenie gdyż zarówno wygląd jak i kolorystyka są ładne i świetnie do siebie podobierane. Fabuła jak to w grach z początku lat 90 jest prosta i całkowicie przewidywalna. Naszemu bohaterowi kosmici porwali dziewczynę i ukryło gdzieś na wyspie. Nasze zadanie to odnalezienie i uwolnienie wybranki serca.

Legendarny już kartridż złota czwórka zawierała jedną z kilku produkcji o postaci przypominającej jajko. Trudno jednoznacznie określić gatunek jaki ta produkcja reprezentowała. Na planszę patrzyliśmy praktycznie od boku jednak coś takiego jak grawitacja w grze tej nie istnieje. Swobodnie poruszamy się do góry i w dół oraz na boki. Naszym celem jest zjedzenie wszystkich znajdujących się na mapie owoców unikając jednocześnie zjedzenia przez różnego typu wrogów. Po każdej rundzie dostawaliśmy możliwość zagrania w minigierkę która polegała na zjedzeniu wszystkich obiektów na mapie jednak zmieniać kierunek poruszania się można było jedynie po dotknięciu ściany. Gra pokazywała prawdziwą klasę dopiero gdy zagraliśmy z kumplem. Obaj gracze grali jednocześnie przy jednej konsoli współpracując lub walcząc ze sobą. Jeden z graczy wcielał się w tytułowego Dizziyego natomiast drugi kierował ruchami Dylana(w jednej z wersji zastępuje go przedstawicielka płci piękne Disy). Celem całej gry było uwolnienie rodziny bohaterów.

4W Polsce zamiast nazwy Duck hunt zazwyczaj używało się określenia kaczki lub też polowanie. Aby móc komfortowo zagrać w tę produkcję należało posiadać pistolet który zazwyczaj był dołączany do zestawu NES’a czy też Pegasusa. Kontroler ów działał na zasadzie światła emitowanego przez nasz telewizor dzięki czemu fizyczne celowanie w daną cześć ekranu było odczytywane przez grę w przyzwoity sposób. Oczywiście trudno tutaj mówić o idealnej precyzji gdyż polegało to bardziej na celowaniu w dany sektor ekranu jednak spokojnie dawało to radę. Duck Hunt stawiało nas w roli myśliwego który wraz ze swoim wiernym czworonogiem poluje na kaczki. Oprawa gry była dość ładna i ciesząca oko. Sama rozgrywka dostarczała wielu emocji gdyż wraz z kolejnymi poziomami ilość jak i szybkość kaczek wzrastała wymuszając na nas opanowanie i szybkie działanie. Sam pies również miał spory wpływ na popularność tejże produkcji gdyż po każdym chybieniu wyśmiewał nas w dość irytujący ale na swój sposób sympatyczny sposób.

Oryginalny tytuł to Kunio-Kun’s Soccer League jednak w Europie wydana została jako Gola 3 i to pod tą nazwą jest rozpoznawalna do dziś. Produkcja ta jest grą piłkarską która która traktuje ten sport z przymrużeniem oka. Twórcy nie stawiali na realizm i piłkarskie emocje a na humor i dobrą zabawę która nie składnia do zaciętej rywalizacji a do ogromnych pod względem ilości wybuchów śmiechu. Cała oprawa graficzna jak na Japonię przystała jest w mocno mangowym stylu. Zawodnicy wyglądają zabawnie niektórzy wręcz od razu stają się naszymi ulubieńcami. Do naszej dyspozycji jest liga, pojedynczy mecz oraz rzuty karne. Do dyspozycji są rożne poziomy trudności dzięki czemu każdy może spróbować swych sił w tejże grze. Do naszej dyspozycji oddano również możliwość zmiany ustawienia naszej drużyny. Bardzo ważnym elementem tejże produkcji są zmienne warunki pogodowe. Możemy grać w słońcu, podczas deszczu narażając naszych piłkarzy na porażenie piorunem oraz grę po pas w błocie. Rzuty karne bardziej przypominają te znane fanom hokeja gdyż nie strzela się z miejsca a biegnie się z piłką na bramkarza.