Kategorie


Archiwum


 • Z roku na rok gry są coraz bardziej wymyślne, aby zadowolić całe masy graczy. Rosną wymagania sprzętowe i trudność gry. Jednak są gry, których nikt nigdy nie zapomni i są one o wiele od wielu tytułów, które teraz wyszły. Chyba większość młodych ludzi lubi czasem odprężyć się przed komputerem lub konsolą grając w swoje ulubione gry. Warto zainteresować się jaki typ gier najbardziej nam odpowiada, bo to ułatwia wyszukiwanie podobnych tytułów na sklepowych półkach.

Reklama

  Kategoria Kultowe gry

  31W Sudden Strike’u wcielamy się w dowódcę wojsk niemieckich, brytyjskich, amerykańskich, radzieckich lub japońskich, a nawet w niektórych misjach Polakami! Walki odbywają się na wielkich połaciach terenu i co najciekawsze, nie ma tu surowców. Jest tylko walka. Dostajemy na początku misji oddziały, które mamy poprowadzić i jeśli wykonamy jakieś zadanie w nagrodę dostajemy posiłki. Misje w grze są różne, od obrony pozycji do szturmu na miasto. Mamy możliwość dowodzenia jednostkami piechoty, pancernymi, a nawet nasyłać naloty bombowe lub za pomocą artylerii niszczyć odległe cele. Teren walk jest także zróżnicowany, możemy walczyć w lesie, na przedmieściach lub w centrum miasta. Wykonanie wszystkich celów misji jest naprawdę trudne, np. obrona miasta, które zdobyliśmy i wytrzymanie naporu wroga przez 30 minut do czasu przybycia posiłków. Nasze jednostki mogą być transportowane za pomocą łodzi, samochodów i czołgów. Są różne typy jednostek piechoty, np. inżynierowie (budują mosty pontonowe itp.), załoga czołgów i zwykli piechurzy. Gra, w której mamy możliwość zmiany historii jest najbardziej ciekawą pozycją. Co by było, gdyby Niemcy wygrały wojnę? Ta gra może nam przynieść odpowiedź na to pytanie.

  Każdy chciał się choć raz poczuć, jak prawdziwy komandos i wykonać misje sił specjalnych, gra Commandos dała tą możliwość.
  W Commandos prowadzimy poczynania grupy sił specjalnych, w której to członkami są: zielony beret (postać silna fizycznie, sprawnie posługująca się nożem i pułapkami), saperem (specjalistą od materiałów wybuchowych), kierowcą (potrafi prowadzić samochody, ciężarówki i czołgi), nurkiem (jako jedyna może pływać i posiada ponton, dzięki któremu możemy transportować drużynę), snajper (posiada karabin wyborowy i może zlikwidować wroga z większej odległości) oraz szpieg (używa trucizn i może przebrać się za niemieckiego oficera). Misję są trudne do wykonania przez sztuczna inteligencję wroga. Widząc członka naszej drużyny, bądź martwego kolegę od razu ogłasza alarm i strzela. W każdej misji trzeba bardzo rozsądnie używać umiejętności naszych podwładnych, niewiadomo kiedy będzie nam potrzebny strzał snajperski, a nie będziemy mieli już naboi. Misji jest 20 i w każdej z nich dostajemy tylko wybranych członków naszej drużyny, jednak w każdej występuje zielony beret. Cele misji są różne, od zniszczenia budynku do zabicia ważnego generała, mimo to każdy z członków drużyny musi przeżyć. Gra ta jest trudna sama w sobie, wyeliminowanie całych oddziałów Niemców jest trudna, a widok jednego zabitego kolegi rozpoczyna alarm. Trzeba się wykazać nie lada refleksem i umieć wykorzystać każdego komandosa.

  11Diablo II wyszła na rynek w 2000 roku i do dzisiaj ma miliony fanów na całej ziemi. Jest to gatunek cRPG, czyli połączenie gry akcji z grą RPG. (Role Playing Game), w której naszym zadaniem jest pokonanie demonów zagrażających Sanktuarium. Mamy do wyboru pięć postaci (w wersji rozszerzonej aż 7), każda postać jest inna, posiada inna umiejętności i każda postać ma swoje unikalne animacje. Przemierzamy w grze przez cztery krainy, w rozszerzeniu dochodzi piąta. W każdej z krain mamy do wykonania poszczególne zadania, a na końcu każdej krainy do zabicia jednego Bossa. Nasza postać awansuje na kolejne poziomy wraz ze zdobytym doświadczeniem. Grę można przejść na trzech poziomach trudności: normalnym, koszmarze i piekle. Po ukończeniu jednego poziomu trudności, możemy przejść na inny. Im wyższy poziom naszej postaci, tym trudniej zdobyć wyższy poziom, jednak to nie powstrzymuje fanatyków przed ciągłą grą. Maksymalny poziom postaci to 99, a umiejętności to 20. Istnieje cała gama przedmiotów, które pomogą nam pokonać naszych wrogów i wykonać wszystkie zadania. W naszej postaci można rozwijać punkty umiejętności i statystyki, odpowiedni rozwój przyczynia się do łatwiejszego eliminowania wrogów. Mimo, że Diablo II jest już starą grą, nadal miliony ludzi w nią gra, nic dziwnego! Wszystko jest owiane w wspaniały i niepowtarzalny klimat.

  Warhammer 40000 Dawn of War to gra gatunku RTS, w której głównym celem jest zniszczenie przeciwnika. Są tylko dwa surowce – rekwizycja, którą zdobywamy poprzez zajmowanie punktów strategicznych oraz energia, która jest pozyskiwana z budowanych przez nas elektrowni. W grze każda z czterech frakcji (w późniejszych dodatkach ilość ras się zwiększa) posiada swoje własne i unikalne jednostki, budynki różnią się jedynie nazwami i wyglądem, ale ich zastosowanie jest takie same. W grze duży nacisk został położony na akcję, dlatego właśnie zmniejszone ilość surowców do 2. Widok ścierających się jednostek jest niesamowita, widać jak przy szturmie jednostki używające broni białej odrzucają do tyłu jednostki przeciwnika, wybuchy i strzały wyglądają wspaniale. Największym mankamentem jest walka z komputerem, jeśli rozbudujemy odpowiednio nasza bazę i ilość wojska, wróg nie ma z nami żadnych szans. Jednostki są bardzo szczegółowo zrobione, widać duży nakład pracy przy nich. Każdą frakcją walczy się inaczej i nie można stosować tej samej taktyki do każdego wroga, ponieważ jedna rasa ma silniejsze jednostki pancerne a inne piechotę. Wiele także zależy od gracza. Warhammer 40000 wspaniale oddaje klimat uniwersum Warhammer. Oddane z dużo dokładnością jednostki i tereny są przyjemne dla oka i można spędzić przy grze sporo godzin dobrej zabawy.

  Counter-Strike

  41Ten mod Half-life’a zdobył chyba najwięcej fanów na świecie. Gdy jeszcze kafejki internetowe były bardzo popularne wszyscy w to grali. Granie ze znajomymi przez sieć jest wspaniała rozrywką. W grze można wcielić się w postać terrorysty lub antyterrorysty. Rozgrywka trwa w zależności od długości ustawionego czasu w turze. Po każdej zakończonej turze odbywał się respawn i zakup broni, granatów, kamizelki lub amunicji. Gra ta nadal jest niezwykle popularna. Odbywają się różnego rodzaje turnieje w nią. Podczas gry mamy określone zadanie żeby wygrać, terroryści nie mogą pozwolić, żeby AT odbili zakładników lub wysadzić w powietrze wyznaczony obszar. Natomiast AT muszą odbić zakładników lub przeszkodzić w wysadzeniu obszaru. Również wygrać można przez wyeliminowanie całej drużyny. Map jest mnóstwo, a każdy sam może zrobić swoja mapę, dzięki programowi, który jest całkowicie darmowy. Mimo prostoty gra jest naprawdę świetna i dostarcza wiele emocji. W tej grze posiadanie dobrej broni to jedno, ale trzeba umieć ją wykorzystać. Wielu graczy gra w to od bardzo dawna i ma umiejętności powalające. Niestety niektórzy wolą grać niż wyjść gdzieś w piątkowy wieczór.

  21Ten tytuł będzie niezapomniany do końca świata. Każdy zna HoM&M3 i wie ile przez nią, lub dzieki niej mieliśmy straconych godzin i HoM&M3 jest grą strategiczną, w której nasze poczynania są podzielone na tury. Możemy stanąć jako przywódca jednej z 9 frakcji i walczyć przeciwko innym królestwom. Każda z frakcji ma swoje własne miasto, budynki wmieście są podobne w każdej frakcji, różnią się jedynie nazwą budynki, w których wynajmujemy nowe jednostki. W grze występuje siedem surowców, które zdobywamy przez znajdowanie ich na mapie, lub w kopalniach. Są one potrzebne do rozbudowy armii i miasta. Żeby walczyć trzeba mieć bohatera (heroes, z ang. Bohaterowie). Zdobywa on doświadczenie za każdą walkę, a dzięki niemu przechodzi na wyższy poziom, podnosi to jego losowe statystyki i możemy rozwinąć wybrane przez nas umiejętności, które pomogą nam w walce. Każdy bohater może nosić ze sobą artefakty, które dodają statystyki, lub magiczne umiejętności. Siła armii zależy od jej liczebności, statystyk i umiejętności bohatera. Podróżując po świece gry możemy walczyć z potworami lub innymi bohaterami. Walka rozgrywa się na polu bitwy, a każdy teren daje plusy lub minusy naszym jednostką. Do gry wyszły dwa oficjalne dodatki i jeden nieoficjalny. Każdy dodatek daje nowe kampanie i artefakty. Gra mimo swojej prostej grafiki jest jedną z tych gier, których nie chcemy kończyć, cały czas coś się dzieje, a w każdej chwili może nastąpić nagły zwrot akcji.

  Call of Duty (z ang. Poczucie obowiązku) jest grą pokazującą obraz II wojny światowej opowiedzianych przez trzech żołnierzy: amerykańskiego szeregowca Martina, brytyjskiego spadochroniarza sierżanta Evansa oraz radzieckiego soldata szeregowego Aleksieja. Gracz podczas walki ma wykonać szereg misji na frontach drugiej wojny światowej. Zadaniem może być np. zniszczenie czołgów lub obrona pozycji. Rewolucją w grach FPP było przyłożenie głowy do kolby i możliwość patrzenia przez przyrządy celownicze. O broń podczas misji nie musieliśmy się martwić. Mogliśmy wykorzystać broń po poległych przeciwnikach lub sojuszników. W grze zostały oddane bardzo realistycznie wszelkiego rodzaju bronie i pojazdy z tamtego okresu, to samo można powiedzieć o postaciach. Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie i do dzisiaj cieszy oko. Gra mimo swojego wieku nadal posiada miliony fanów na całym świecie, a rankingi nadal są prowadzone. Podczas gry mamy możliwość prowadzenia czołgu T-34 podczas natarcia na Berlin, a potem wygrania wojny. Gry, które mimo wieku są nadal rozchwytywane, dają dużo radości, takie tez jest Call of Duty. Gra, która jest rewolucja na tle innych gier FPP.